Program Szkoły nie narzuca żadnego określonego sposobu myślenia na temat ciąży, porodu i opieki nad dzieckiem. To, czy wybrać w czasie ciąży życie aktywne czy spokojne, czy poród naturalny lub cięcie cesarskie i czy karmić piersią czy mlekiem modyfikowanym, zależy tylko od Was. Uszanujemy każdy Wasz wybór, gdyż naszym priorytetowym celem jest dokładne poinformowanie Was o wszystkich tych możliwościach, ich efektach i konsekwencjach. Natomiast w kolejnych latach wzrost rynku prywatnej opieki zdrowotnej napędzany będzie głównie przez konsumpcję gospodarstw domowych, wspieraną przez odbudowę dobrej sytuacji na rynku pracy.

Z programu może skorzystać ponad 5 tysięcy osób. Kongres odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął minister zdrowia.|Na studiach magisterskich prowadziła badania dotyczące raka piersi u kobiet w okresie okołomenopauzalnym w OPEN w Poznaniu. W ramach koordynowanej opieki nad kobietą ciężarną zapewniamy opiekę nad matką oraz dzieckiem od momentu potwierdzenia ciąży fizjologicznej, aż do końca okresu połogu. Warsztaty są dedykowane dla rodziców dzieci urodzonych lub przebywających w Szpitalu Klinicznym im. Celem tych spotkań jest przede wszystkim dawanie wsparcia emocjonalnego i informacyjnego. One będą towarzyszły Ci do momenty wyparcia główki dziecka. Po drugie odpowiednie ustawienie ciała kobiety pomaga wstawić się dziecku w kanał rodny (“garbienie się” na wdechu i wydechu, a nie wypierania brzucha) i przejść przez pochwę. Z tego względu pozycja wertykalna (pionowa, kuczna, łokciowo-kolankowa) pozwala dziecku zejść w dół, ześlizgnąć się jak ze zjeżdżalni. W pozycjach horyzontalnych dziecko ma pod górę do wyjścia i bardziej napiera na odbyt i krocze.

Położna pomoże ocenić stan pacjentki oraz jej dziecka, udzieli pomocy z zakresu karmienia piersią, pielęgnacji i kąpieli noworodka, a także porad związanych z okresem połogu. Pomoże także dobrać odpowiednią dietę, która jest niezwykle ważna. Pierwsza ciąża to wyprawa w nieznane – udzielamy przyszłym rodzicom niezbędnych porad związanych z tym okresem, pomagamy przygotować się do porodu, dajemy wsparcie. Nasza położna udzieli odpowiedzi na nurtujące pytania, przekaże niezbędną wiedzę. Serwis dla kobiet w ciąży i matek małych dzieci. Darmowe próbki produktów niezbędnych w czasie ciąży i wychowywania dzieci. Niektóre przedmioty mają określone wymagania wstępne, które należy spełnić, aby się na nie zapisać (np. poziom wiedzy z danej dziedziny lub stopień znajomości obsługi programu komputerowego). Masz poczucie, że Twoja wiedza dotycząca HIV/AIDS jest niewystarczająca? Nie potrafisz znaleźć w sieci wiarygodnego źródła danych? Chcesz uczestniczyć w warsztatach, które mogłyby Ci pomóc wyjaśnić mity, ale brakuje Ci na nie czasu? Jesteś wychowawcą, nauczycielem czy pracujesz na co dzień z dziećmi i chcesz dowiedzieć się więcej o rozwoju psychoseksualnym dzieci i młodzieży? Serdecznie zapraszamy na szkolenie w formie webinaru.

Psychiczne i fizyczne przygotowanie kobiet i ich partnerów do czynnego udziału w porodzie. Bezpłatna Szkoła Rodzenia (Gdańsk, Pruszcz Gdańsk)przygotuje Cię do porodu i rodzicielstwa pod okiem specjalistów. Gimnastyka dla ciężarnych, porodu aktywnego, nauka pielęgnacji noworodka, interwencje laktacyjne.

Bezpłatna Szkoła Rodzenia(Gdańsk, Pruszcz Gdański, Gdynia)przygotuje Cię do porodu i rodzicielstwa pod okiem specjalistów.

Przekażemy Ci naszą wiedzę, aby ciąża i poród stały się dobrym początkiem tego co najwspanialsze w życiu kobiety – macierzyństwa.|Większość przyszłych mam jest przekonanych, że położna środowiskowa odwiedzi je dopiero po porodzie. Tymczasem prawo do bezpłatnej opieki położnej przysługuje Ci dużo wcześniej – już od 21. Dowiedz się, jak może Ci pomóc położna przed porodem i jak krok po kroku wybrać najlepszą położną środowiskową dla siebie i swojego dziecka. Aby przygotować się do porodu, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej, warto zapisać się do szkoły rodzenia. Jest to miejsce, w którym odbywają się spotkania dla przyszłych mam, prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów. Zazwyczaj są to położne, które z kobietami w ciąży i noworodkami pracują na co dzień, zwykle w szpitalach, na oddziałach położniczych.|Przy czym warto zaznaczyć, że w naszej palcówce nie ma przymusu uczestniczenia Panów w zajęciach lub w porodzie rodzinnym. Wiemy, że jest to uzależnione od wielu czynników i ustaleń między parterami. Chcemy aby uczestnictwo przyszłego Taty wynikało z jego własnej woli a nie z presji otoczenia lub mody.

17 czerwca po raz jedenasty obchodzone będzie ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Zanim Pan Wiesław zaczął pisać, pracował jako inżynier budownictwa (studiował na AGH im.Stanisława Staszica w Krakowie), jednak zamiłowanie do pisania, rymowania, wymyślania historii stało się silniejsze. Dziś Wiesław Drabik jest jednym z najpoczytniejszych w Polsce współczesnych autorów literatury dziecięcej. 17 lutego obchodziliśmy Międynarodowy Dzień Kota. W miesiącu kwietniu odbyło się w bibliotece szkolenie komputerowe dla seniorów w ramach ogólnopolskiego projektu Polska Cyfrowa Równych Szans. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Zębowicach w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie.|Konkurs trwał przez cały okres wakacji letnich. O tytuł najaktywniejszego czytelnika walczyło 37 osób. Wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Zwycięzcom zaś gratulujemy życząc dalszych sukcesów.}