Przez pięć tygodni kobiety razem z osobami towarzyszącymi będą uczyć się, jak przygotować się do porodu, połogu i jak opiekować się noworodkiem. Szkoła rodzenia w CZMP pierwsze kursy zaczyna w przyszłym tygodniu. Przez trzy miesiące zajęcia szkoły rodzenia mają być za darmo.

Brakuje szerokiej prewencji, szkoleń dla pacjentów, ograniczony jest dostęp do specjalistów – nefrologów. W rezultacie jakość życia pacjentów z chorobami nefrologicznymi jest u nas gorsza niż w innych krajach. To wszystko mogłoby się zmienić, gdyby pacjentem opiekował się jeden lekarz, a placówka otrzymywałaby pieniądze z NFZ za koordynację procesu. Kurs w naszej Szkole jest BEZPŁATNY i trwa 7-8 tygodni (14-16 godzin). Zapraszamy na jej zajęcia dorosłych i bardziej dorosłych, wszystkich którzy coś o jodze słyszeli, może jej próbowali i polubili – słowem osoby chcące zadbać o swoje zdrowie, wygląd i dobre samopoczucie. Bardzo fajny, zwłaszcza tabelka z podsumowaniem plusów i minusów obu opcji. Sama stoję teraz przed wyborem więc jestem wdzięczna za tą garść informacji.|Jakub, pierwszy biskup Jerozolimy, Józef i św. Najświętsza Maryja Panna Zwycięzka, pod której sztandarem i w której Imię dokonuje się zwycięstwo człowieka zarówno w wymiarze duchowym , jak i w wymiarze historycznym.

Uczestnictwo w szkole rodzenia

Na naszych zajęciach nauczymy Cię technik pomagających w łagodzeniu bólu, a także przyspieszających poród. Niektóre szkoły rodzenia pokazują przyszłym mamom tylko techniki relaksacyjne, podczas gdy nasza bezpłatna placówka dba również o odpowiednie przygotowanie psychiczne. Biorąc udział w naszych zajęciach, jako przyszła mama będziesz przygotowana psychicznie i fizycznie do porodu. Dzięki temu poród będzie krótszy, mniej męczący, a spotkanie z maleństwem stanie się prawdziwym cudem. Uczestnictwo w szkole rodzenia to niepowtarzalna okazja aby spędzić ciekawie czas wśród osób związanych ze sobą jednym tematem – oczekiwania na dziecko. Kobieta w ciąży jest czułym odbiorcą porad doświadczonych krewnych, koleżanek oraz informacji z mediów. W nieodpłatnej szkole rodzenia prawo do uczestniczenia w zajęciach przysługuje Ci po 20.

Optymalnym okresem na zapisanie się do niej jest drugi trymestr, kiedy to największe mdłości masz już za sobą i zaczynasz czuć się zdecydowanie lepiej. Wcześniej nie ma to aż takiego uzasadnienia, bo nabyta wiedza zdąży Ci umknąć do czasu porodu (np. ta o technikach oddechowych podczas porodu). Specjalnie dobrane techniki manualne są bezpieczne dla Ciebie i dziecka, a przede wszystkim mogą przynieść ulgę poprzez normalizację napięcia mięśniowego. Efekt wzmacniany jest dodatkowo poprzez zalecane indywidualne ćwiczenia. Kameralna szkoła rodzenia, prowadzona przez położną z 25 letnim stażem na sali porodowej. W różnych szkołach zatrudnia się także instruktorki masażu Shantala, chustonoszenia, a nawet ratowników medycznych, którzy prowadzą zajęcia w zakresu pierwszej pomocy dla noworodków i niemowląt. Ponieważ nadal obowiązuje zakaz odwiedzin będą Państwo mogli skorzystać na zajęciach z filmu, który dla Państwa przygotowaliśmy. Pokażemy Państwu, jak wygląda nasz trakt porodowy oraz w jakich warunkach będą Panie przebywać już po porodzie na Oddziale Położnictwa Aseptycznego. Przed wejściem do sali ćwiczeń dostępne są maseczki chirurgiczne i rękawiczki jednorazowe, które zakładamy po dezynfekcji rąk. Każda para uczestników ma przydzielone swoje stanowisko do ćwiczeń zarówno z panelu porodowego, jak i z opieki nad noworodkiem. Stanowiska są rozłożone tak, aby zachować bezpieczną odległość miedzy uczestnikami, czyli 2 metry.

Do nowo otwartej szkoły zaproszeni są wszyscy rodzice, którzy chcą świadomie przygotować się do przyjęcia dziecka oraz chcą wspólnie przeżyć radość narodzin. Oprócz dyskusji i wykładów stałym elementem w programie szkoły są ćwiczenia dla kobiet w ciąży i w połogu, aby jak najszybciej dojść do pełnej sprawności. Z bezpłatnej szkoły rodzenia mogą skorzystać przyszli rodzice, pod warunkiem, że są mieszkańcami Katowic. Na zajęciach przygotują się do porodu i nauczą pielęgnacji noworodka. Jeśli chodzi o pytanie czy mówić o chorobie w szkole zawsze mam dylemat. Jest rzadka, nieznana i powoduje milion pytań. Wszystko zależy od środowiska i współpracy rodziców. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy). W pozycjach wertykalnych dziecko jest wydychane, a nie wypierane. To daje czas na rozluźnienie mięśni i zdecydowane zmniejszenie bólu podczas drugiej fazy porodu. Po trzecie oddech kobiety wspiera macicę w wypieraniu dziecka, rozluźnia mięśnie grzbietu i dna miednicy. Głównym założeniem Szkoły Rodzenia „Nas Troje” jest twórcza i efektywna współpraca z przyszłymi Rodzicami.