Drugie rozwiązanie, które zyskuje na popularności, to polska spółka holdingowa. Kwot dywidend otrzymywanych przez spółkę holdingową od spółek zależnych. Rośnie również popularność – i to w błyskawicznym tempie – spółek komandytowo-akcyjnych, które doradcy podatkowi wskazują jako ciekawą alternatywę dla bardziej obciążonych finansowo modeli prowadzenia biznesu. Jak podał GUS, w IV kwartale 2021 roku właśnie ta forma prowadzenia biznesu odnotowała najwyższy – aż siedmiokrotny – wzrost. Teraz skorzystanie z estońskiego CIT wymaga tego, żeby struktura firmy była prosta, a jej wspólnikami były jedynie osoby fizyczne.

Ponadto firmy muszą osiągać minimalny poziom zatrudnienia (trzy osoby, które są zatrudnione w spółce na umowę o pracę lub na umowę zlecenia).|Jeśli działania nie będą konkretne, stan środowiska morskiego Bałtyku będzie się pogarszał, a to będzie mieć konsekwencje również gospodarcze, m.in. Dla rybołówstwa i turystyki – przestrzegają eksperci. Nieprzewidziane zdarzenia, takie jak pożar lub powódź, mogą przynieść ogromne straty w majątku Twojej firmy. Które z ofert to faktyczne okazje, ile można realnie zarobić i jakim kosztem? Redaktor Monika Dekrewicz, która od lat monitoruje bankowe cenniki i jest autorką wielu rankingów Bankier.pl, tym razem prześwietla bankowe promocje. Podpowiada, z których warto skorzystać, za każdym razem wskazując zarówno na ich zalety, jak i wady. Amerykanie kupią rakiety przeciwlotnicze Piorun Firma Mesko S.A. Ze Skarżyska-Kamiennej dogadała się z Departamentem Obrony Stanów Zjednoczonych w kwestii sprzedaży kilkuset zestawów rakietowych Piorun, informuje portal Defence24.pl. Więcej informacji znajdziesz na stronie Uwagi Prawne.

Prezentujemy nowoczesne projekty, najnowsze realizacje polskich architektów, piszemy o wynikach konkursów architektonicznych, promujemy ważne wydarzenia, informujemy o innowacyjnych technologiach oraz tworzymy bibliotekę plików BIM. Znajdziecie tutaj podcasty, w których studenci opowiadają o swoich doświadczeniach na zagranicznych uczelniach, oferty pracy dla architektów oraz propozycje praktyk dla studentów kierunków projektowych.