Jeżeli masz problem z hydroizolacją i ze zdecydowaniem się na konkretny materiał – zadzwoń lub napisz do naszego doradcy. Trwała konstrukcja dachu oraz prawidłowo wykonana izolacja sprawiają, że koszty związane z ogrzewaniem są mniejsze – w okresie letnim w domu jest chłodniej, zimą zaś cieplej. Takie masy wyróżniają się sporą elastycznością, dlatego stosuje się je zarówno w izolacjach pionowych, jak i poziomych.

Prowadzimy sprzedaż towarów budowlanych, takich jak systemy kominowe, materiały dociepleniowe i ogrodzeniowe, technika grzewcza oraz osprzęt do domu i ogrodu. Mają znacznie lepsze parametry niż tradycyjne lepiki oraz roztwory i masy asfaltowe. Masy KMB można nakładać nawet na podłoże z niewielkimi pęknięciami. Jednoskładnikowa masa bitumiczna – stosuje się ją przy renowacyjnych bądź też konserwacyjnych pracach na dachach zawierające materiały bitumiczne. Masy bitumiczne to swoista mieszanka asfaltu, kruszyw oraz różnego rodzaju wypełniaczy, stosuje się je jako zewnętrzne zabezpieczenie przed wodą, czyli pełnią funkcję hydroizolacyjne. Można także stosować je naprzemiennie za takie materiały jak membrany folie czy papy.

W takim wypadku stosuje się masy bitumiczne kauczukowe. Minimalna grubość warstwy po wyschnięciu dla przypadku naturalnej wilgotności gruntu wynosi {3|three} mm. Dla przypadku obciążenia wodą wywierającą parcie hydrostatyczne wartość ta nie może być mniejsza niż {4|four} mm. Wymagana wartość warstwy suchej dla danego obciążenia zależy od systemu izolacji i jest podawana na pojemnikach przez producenta mas bitumicznych. W żadnym miejscu wymagana grubość warstwy nie może być przekroczona o 50%.

Dostępny jest między innymi lepik na zimno, który ze względu na swoją konsystencję, sprawdzi się nawet tam, gdzie mamy stosunkowo duże nachylenie połaci. Lepik na zimno wykorzystuje się do uszczelniania i odnawiania powierzchni dachów. Preparat tego rodzaju może być stosowany przy pokryciach wykonanych z pap lub bitumicznych gontów. Elastyczne środki BITUMICZNE HB BODY 930 do konserwacji i ochrony podwozia… Nie niszczą styropianu, więc mogą być używane do mocowania płyt styropianowych do fundamentów. Masy bitumiczne przeznaczone do nakładania na zimno pełnią rolę materiałów gruntujących podłoże, klejących, np.

Warto wspomnieć, że masy bitumiczne są dostępne najczęściej w postaci środków gotowych do użycia. Choć przy opisach konkretnych rodzajów mas wskazaliśmy wybrane sposoby ich użycia, zastosowanie tych produktów może być znacznie szersze. Masy bitumiczne najczęściej wykorzystuje się do izolacji fundamentów.

To, do którego schodka masa sięga, wskazuje jej grubość. Masy KMB typu 2K zawierają dodatek proszkowy w postaci mieszaniny modyfikowanych cementów. Proszek trzeba dosypać do masy i wymieszać je razem bezpośrednio przez aplikacją. Dzięki dodatkowi cementu masy KMB dwuskładnikowe szybciej wiążą i schną, więc szybciej uzyskują odporność na deszcz, co pozwala też przyspieszyć kolejne etapy prac budowlanych. Nakładanie drugiej warstwy można zacząć już po kilku godzinach.

Tymczasem najlepszym czasem na jej wykonanie jest właśnie lato. Brak opadów deszczu, niska wilgotność powietrza i wysoka temperatura. To czynniki, które sprzyjają całemu procesowi konserwacji karoserii. Najlepszy czas na wykonanie konserwacji podwozia bitumem. Tylko dokładna konserwacja podwozia krok po kroku i jej właściwe przygotowanie, zapewni długowieczność karoserii naszego samochodu. Odtłuszczeniu podwozia przed nakładaniem preparatu bitumicznego ochronnego do podwozia (np. przy pomocy benzyny ekstrakcyjnej).